4C MEDİKAL | 3. BOYUTUN İNOVATÖRÜ
enenglish

Mlab Cusing

mlab-cuisingConcept Laser Mlab Sistemi, Alman Dental Laboratuvar devi Dentaurum ve Concept Laser işbirliğiyle, küçük ve orta ölçekli Dental laboratuvarlar için özel olarak üretilen bir modeldir.

Concept Laser MLab ile diğer lazer sinterleme sistemlerinden farklı olarak, 20 µm hassasiyetle parça üretmek mümkündür. Katman kalınlığı 20-50 µm olarak ayarlanabilir.

Birçok lazer sinterleme sisteminde bu rakam ancak 30 µm’e inebilmektedir. Ayrıca Mlab, 35 µm’den küçük çaptaki lazeri ile, diğer lazer sistemleriyle karşılaştırıldığında hatırı sayılır bir hassasiyet üstünlüğüne sahiptir. Lazer çapı, parçaların özellikle kontur kısımlarındaki yüzey hassasiyeti için çok önemli bir faktördür; Concept Laser Mlab tüm sistemler içerisinde en küçük lazer çapına sahip makinadır.

Üretim Malzemeleri

Concept Laser, partneri Dentaurum Grup ile sadece Concept Laser müşterileri için üretilen ve sertifikalı özel tozlar ile üretim yapmaktadır. MLab Cusing sistemleri bu alanda benzeri olmayan, Dentaurum tarafından geliştirilmiş medikal ve dental sertifikalı (04/83) “remanium® star” krom kobalt tozu ile 6-9 saat içinde üretim yapabilir.

Çevrim süreleri düşük olduğundan küçük ve orta ölçekli dental laboratuvarlar için idealdir. Mlab, döküm teknolojilerini tamamen geride bırakan, devrimsel nitelikte ve kullanıcı dostu yepyeni bir ofis tipi üretim makinasıdır. Ayrıca sertifikalı “rematitan® CL” titanyum alaşımı tozu, paslanmaz çelik, altın ve gümüş tozları da üretim için Concept Laser’de kullanılabilecek üretim malzemeleri arasındadır.

mlab-cuising-2Teknik Destek

Concept Laser Mlab, Türkiye’de teknik servis olanağına sahip tek Lazer Sinterleme sistemidir. Concept Laser Türkiye distrübütörü 4C Medikal, deneyimli teknik ekibiyle makinalarla ilgili her türlü sorun için 24 saat içerisinde teknik destek sağlamaktadır.

Teknik Özellikler

  • Boyutlar: 710 x 1000 x 1850
  • Güç Gereksinimi: >230 V, 50/60 Hz, 16 A
  • Ağırlık: 450 kg
  • Lazer Gücü: 50-100 W hava soğutmalı,
  • <35 µm küçük nokta çapı
  • Katman Kalınlığı: 20-50 µm
  • İnşa Yüzeyi Boyutları: 50 x 50 mm, 70 x 70 mm, 90 x 90 mm,
  • z-axis: 80 mm 

 

E-Bülten

Yeniliklerden, haberlerden ve duyurulardan ilk önce haberdar olmak için e-mail adresinizi ekleyip grubumuza katılabilirsiniz.

Bizi Takip Edin:

Bize Ulaşın

Adres:
Koza Plaza B Blok No:13
34235 Esenler - İstanbul
Tel:
+(90) 212 438 2802
Fax:
+(90) 212 438 2807
E-Mail:
This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
Website:
www.4cmedikal.com.tr

markerGoogle Maps' de Bizi Bulun

Biz Kimiz

Hızlı Prototipleme ve Otoinşa teknolojilerindeki uzmanlığı ile 2003 yılında kurulan 4C Medikal, Türkiye'nin ilk ve tek biyomedikal firması olarak kurulduğu ilk günden bu yana en iyi ürün ve servis hizmetlerini sunarak müşteri memnuniyetini sağlamayı kendine misyon edinmiştir.