4C MEDİKAL | 3. BOYUTUN İNOVATÖRÜ
enenglish

ProPlan CMF

CMF (Kraniyo-Maksillo-Fasiyal) cerrahisi için kesin çözüm

Aşağıdaki tüm maddeleri yapabileceğinizi düşünün;

- Ameliyat zamanının kısalması,
- Farklı cerrahi yaklaşımların planlanması,
- Böylelikle ameliyat sonuçlarının önceden görülmesi,
- Ameliyat öncesi planlamayla ameliyat esnasında ortaya çıkacak risk faktörlerinin en aza indirilmesi,
- Hastaya göre en uyumlu implantın hazırlanması,
- Tüm risklerin azaltılması.

Proplan CMF ile bunların tümünü yapabilmeniz mümkün! 

Medikal görüntü işleme yazılımlarının öncüsü olan Materialise, kişiye özel sağlık hizmetlerinde trend yaratmıştır ve geleceğe yön verecek anlayışın da bu olduğuna inanmaktadır. Alanında uzman Kraniyo-Maksillo-Fasiyal (Kafa-Yüz-Çene) cerrahların öncülük ettiği deneyimli Materialise ekibi, ameliyatlarınızı daha verimli yapabilmeniz için en uygun çözümleri geliştirdiler. 

res 14

 

Cerrahi tekniklerin gelişmesiyle bizim sunduğumuz çözümler de eş zamanlı gelişmektedir. Aşağıdaki tüm ameliyatlar için Materialise’nin geliştirdiği çözümlerden yararlanabilirsiniz.

Mandibula/maksilla rekonstrüksiyonları (örneğin fibula kemiğiyle),

Kraniyosinostoz, 
Distraktör yerleştirme,
Orbita rekonstrüksiyonları,
Kraniyal implantlar,
Anaplastoloji.
Materialise ile yapabileceklerinizin sonu yoktur. Sunduğumuz bazı çözümlere bir göz atın.

Proplan CMF’yi neden seçiyoruz?


 

Ameliyat öncesi planlamayı kolaylaştırır

Proplan CMF Kraniyo Maksillo Fasiyal operasyonlarınız için geliştirilmiş kullanımı kolay CT (Bilgisayarlı Tomografi) bazlı bir yazılımdır. Yazılım sayesinde, yapılacak olan müdahelenin pre-operatif planlamasını kolaylaştıran doğru 3 boyutlu simülasyonu yapmak mümkündür. Proplan CMF ile fasiyal (yüze ait) asimetrilerin düzeltilmesi gibi oldukça karmaşık cerrahi planlamalar yapılabilir, vaka hazırlığı yüksek hassasiyet ile en iyi şekilde sonuçlandırılır ve hasta modelleri üzerinde ameliyat simülasyonu yapılarak kesin cerrahi sonuçlara ulaşılır.

res 15Ameliyat planlamanızı medikal model üzerinde uygulayın

Planlama tamamlandıktan sonra cerrahi kılavuzlar RP teknolojisiyle üretilebilir. Cerrahi kılavuzlar ile ameliyatta uygulanması düşünülen bütün işlemler model üzerinde gerçekleştirilebilir. Hastaya özel intra-operatif kılavuz sistemleri sayesinde, cerrahın ameliyat sırasında kemikler ve distraktörler için doğru konumlandırma yapması sağlanmış olur. Ameliyat yaparken güvenli adımlar atın, stresi azaltın ve güvenli sonuçlar elde edin.

Proplan CMF implant ve kılavuzların tasarımında size her daim yardımcı olan ve sizi bir adım öteye götüren destek ekibine sahiptir. Bu ekip cerrahi planlamanızın en doğru şekilde yapılmasında size yardımcı olur. 

Hasta Memnuniyetini arttırın, maliyetleri düşürün

Pre-cerrahi (Ameliyat Öncesi) planlama ameliyat esnasında yapılması gereken ve önemli ölçüde zaman kaybı yaratan karar değişikliklerini önler. Planlama süreci ve cerrahi kılavuzların kombinasyonuyla ameliyat süresi kısalır ve operasyonun doğruluğu artar. Müdahalenin doğruluğunun artmasıyla ameliyat sonrası kontroller de azalmış olur.

res 16

 

Farklı cerrahi yaklaşımları deneyin 

Simülasyon yazılımı minimal invazsiv müdahale için yeni kapılar açarak çeşitli operasyonlar için yeni yaklaşımları değerlendirmenizi sağlar. Modeller üzerinde implantları yerleştirerek yeni fikirler ve farklı çözümler üretebilirsiniz. 

res 17

Planladığınız ne ise, ameliyat sonrası elde edeceğiniz de o dur

Proplan CMF aynı zamanda post-op yumuşak doku modellemesiyle hastanın estetik sonuçlarını görülebilmesini sağlar. Hastanın kemiğinin yeni konumlandırmasına bağlı olarak yüz dokusunun davranışını tahmin edebilirsiniz.

Proplan CMF Modelleri: Parmak uçlarındaki cerrahi başarı


res 18

Sanal bilgiler gizli vakaları ortaya çıkarabilir

Hasta anatomisinin medikal modelinin üretimi, karmaşık özel patolojilere doğru teşhis koyabilmenizi sağlamakla birlikte vakanın iç yüzünü görmenizi mümkün kılar. Bu sayede ameliyat esnasında karşılaşacağınız tüm sürprizlerden uzak kalır; ameliyat hassasiyeti ve verimliliği artarken ameliyat zamanınızı kısaltmış olursunuz.

Hasta anatomisine birebir uygun üretilmiş modellerimiz size şu konularda yardımcı olur;

- Hastanın anatomisini tam olarak anlayabilme,
- Ameliyat esnasında karşılaşılacak sürprizleri ortadan kaldırma,
- Tıbbi teşhisi kolaylaştırma,
- Ameliyathaneye girmeden önce cerrahi planlama yapabilme,
- Pre-op planlamanın büyük bölümünü yapabilme,
- Ameliyat zamanın kısalması,
- Ekibinizle ya da hastayla olan iletişimin gelişmesi

Cerrahi sonuçlarda tam garanti

res 19 Proplan CMF ile hastalarınızın birebir medikal modelinin hazırlanmasının yanı sıra, kullanacağınız cerrahi kılavuzların özelliklerini belirleyerek kullanacağınız implant formlarının hastaya uygun hale getirilmesi artık çok daha kolay! Ameliyathanede eskisi kadar çok zaman geçirmenize gerek yok; çünkü hastanıza özel cerrahi implantı, ameliyat öncesinde rahatlıkla belirleyebilirsiniz. Modellerimiz ile implant üzerinde gerekli düzeltmeleri kolaylıkla yapabilirsiniz. Proplan CMF Modelleri, implantlar ve cerrahi kılavuzlar ameliyat esnasında kullanılabilir. Tüm ürünler sterilize edilmiş ve tıbbi marka ünvanını almış biyo-uyumlu ürünlerdir. (Tüm tıbbi cihazlar ISO 13485’e göre üretilmiştir ve Medikal Cihaz Yönetmeliği’ne (93/42/CEE) uygun tüm gereklilikler yapılmıştır. Üretimi tamamlanmış tüm ürünlerin son aşamada tekrar biyouyumluluk kontrolleri yapılır).


İletişiminizi geliştirin

res 20
Proplan CMF Modelleri, cerrahi planlamayı hastalarınızla ve meslektaşlarınızla paylaşmanızı kolaylaştırır. Hastanın modelinde ilgili bölge neresi ise o bölge için farklı renklendirme yapabilirsiniz. Bu yolla tümörleri, sinirleri ya da sizin için ilgili bölge neresi ise o bölgeyi vurgulayabilirsiniz.

 

 

Proplan CMF Kılavuzları; Cerrahi Mükemmellik


Materialise, kraniyo-maksillofasiyal ameliyatlarda ihtiyacınız olan kişiye özel cerrahi kesme ve frez kılavuzlarının tasarımlarını yapar ve üretir. Bu cerrahi kılavuzlar kemiğe bir kerede oturur ve cerrahi planlamada belirlediğiniz kesme düzlemlerini veya frez deliklerini belirtir. Bu aynı zamanda operasyonda karşılaşacağınız sürprizlerin ortadan kaldırılmasının ve ameliyat zamanının azaltılmasının bir başka yoludur. 

res 21

Proplan CMF cerrahi kılavuzlar oto inşa teknolojisi kullanılarak üretilir. Materialise bu kılavuzların biyo-uyumluluğunu, tıbbi marka ve sterilizasyonunu garanti eder.

Mandibula rekonstrüksiyonunda Proplan CMF çözümü kullanılan bir vaka çalışması, D.Buchbinder, MD, DMD

Proplan CMF için Sistem Önerisi


Minimum

Yazılım 
Windows XP
Internet Explorer 6.0

Donanım
Intel Pentium 4 2.0GHz veya ona denk 
512MB RAM 
Garfik kartı 1024x768 çözünürlük ve 24-bit color ,4MB RAM ile
Non-interlaced 15” renkli monitör 
Scroll tuşu olan uygun bir fare

Önerilen
Hardware
Intel Core2 Duo 2.0GHz veya ona denk 
2 GB RAM 
ATI RADEON veya NVIDIA GeForce grafik kartı, 128 MB RAM ile
Non-interlaced 19” renkli monitör veya 17” LCD display 
Scroll tuşu olan uygun bir fare

Yazılımı İndir


 

Proplan CMF yazılımının deneme sürümünü kullanmak için bizimle iletişime geçin.

E-Bülten

Yeniliklerden, haberlerden ve duyurulardan ilk önce haberdar olmak için e-mail adresinizi ekleyip grubumuza katılabilirsiniz.

Bizi Takip Edin:

Bize Ulaşın

Adres:
Koza Plaza B Blok No:13
34235 Esenler - İstanbul
Tel:
+(90) 212 438 2802
Fax:
+(90) 212 438 2807
E-Mail:
This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
Website:
www.4cmedikal.com.tr

markerGoogle Maps' de Bizi Bulun

Biz Kimiz

Hızlı Prototipleme ve Otoinşa teknolojilerindeki uzmanlığı ile 2003 yılında kurulan 4C Medikal, Türkiye'nin ilk ve tek biyomedikal firması olarak kurulduğu ilk günden bu yana en iyi ürün ve servis hizmetlerini sunarak müşteri memnuniyetini sağlamayı kendine misyon edinmiştir.