4C MEDİKAL | 3. BOYUTUN İNOVATÖRÜ
enenglish

SimPlant

SimPlant® Yazılımı

Materialise Dental size çeşitli SimPlant® yazılım paketlerini sunmaktadır. Pratiğinize, laboratuarınız veya görüntü merkezinize uygun en iyi çözüm paketini kendiniz belirleyebilirsiniz. Yazılım çeşitlerimiz SimPlant® Planner, SimPlant® Pro, SimPlant® Master paketleri ve SimPlant® View’dır. SimPlant® yazılımı 7 farklı dilde kullanılabilir (İngilizce, Fransızca, Almanca, İtalyanca, Japonca, Lehçe ve İspanyolca).

SimPlant® Planner

SimPlant® Planner implantları 3 boyutlu olarak planlamanızı sağlar


SimPlant® Planner hastaların hazır temizlenmiş 3 boyutlu görüntüleriyle çalışmak isteyen diş hekimlerine yönelik bir yazılımdır. Bu aşamada arka plandaki dostunuz, implant planlaması için (CB) CT verilerini işleyen ve temizlenmiş 3 boyutlu görüntülere dönüştüren SimPlant® Master’dır. Çünkü hastanın segmente edilmiş 3 boyutlu görüntüleri Simplant Planner’a sadece SimPlant Master’dan aktarılabilir.
SimPlant® Planner diş hekimlerinin en iyi estetik sonuçlara ulaşmasına imkan sağlamakla birlikte implantların mükemmel bir şekilde yerleştirilmesi için tasarlanmıştır.

SimPlant® Planner ile yapabilecekleriniz;

- İmplantın kolay bir şekilde tasarlanması
- 8000 farklı implant ve abutment içeren bir kütüphane
- Sinir çizme
- İmplant ve sinir arasındaki mesafeyi rahat görebilmek için 3 boyutlu modeli şeffaflaştırma seçeneği
- Kemik yoğunluğunun kolaylıkla değerlendirilmesi
- Kemik içindeki implant ve görüntünün gerçeği yakalaması, doğru 3 boyutlu planlama
- Ameliyat için SurgiGuide® siparişi verme

Hastanızın (CB) CT verilerini kendiniz dönüştürmek istiyorsanız, SimPlant® Pro yazılım paketini öneririz.

 

simplant ailesi 1

 

 

SimPlant® Pro

Sadece implant planlaması yapmak istemiyor aynı zamanda hastanızın (CB) CT görüntülerini kendiniz dönüştürmek istiyorsanız, SimPlant® Pro’ya ihtiyacınız var.
SimPlant® Pro (CB) CT verilerinin işlenmesini, scatter ve herhangi bir artefakt olmadan hastanın anatomisinin 3 boyutlu görüntülerinin oluşturulmasını sağlar. Vakalarınızı tıpkı bir SimPlant® Planner kullanıcısı gibi planlayabilirsiniz. SimPlant Planner’da olduğu gibi ilave servis ücretlerine gerek kalmadan tarama verilerinden doğrudan planlamaya geçebilirsiniz.

Şimdi elinizde bir Pro var, tamamen bağımsızsınız. İş geliştirmek için kendinizi hazır hissediyor musunuz? O zaman SimPlant® Master’ı almak için hazırsınız demektir.

simplant ailesi 2

 

 

SimPlant® Master

(CB) CT görüntülerini dönüştürerek iş geliştirmeyi planlıyorsanız, 
SimPlant® Master sizin için en iyi çözümdür.


SimPlant® Master distribütör yazılımıdır. SimPlant® Master ile her türlü tomografi cihazı verisini okuyabilir ve çalışılan dosyaları tüm SimPlant® kullanıcılarına gönderebilirsiniz; View, Planner ve Pro kullanıcıları olsalar bile! CT ve cone-beam görüntülerini okuyabilir ve en iyi 3 boyutlu şekilleri oluşturabilirsiniz. Vaka bazında özel çalışmalar yapabilirsiniz. SimPlant® Master ile müşteri profiliniz sadece lisanslı Simplant yazılımı kullanıcıları ile sınırlı değildir; dental pratisyenleri de hitap kitlenize katarak kendinize yeni iş fırsatları yaratabilirsiniz.

SimPlant® View 

İyi bir iletişim için 3 Boyutlu Viewer

SimPlant® View, dental laboratuvarlar, klinik uzmanları ve hastalar arasında implant planlamasına dair bilgi aktarımını sağlayan dünyadaki ilk interaktif 3 boyutlu görüntüleyicidir. Gelişmiş iletişim ile vakalar daha kabul edilir olmakta ve daha iyi sonuçlara ulaşılmaktadır. 

Herkesin kullanabileceği yazılım

SimPlant® View datalarınızı başkalarıyla paylaşabileceğiniz ücretsiz bir yazılımdır. Herhangi bir PC’ye yüklenebilir. SimPlant® View ile 3 boyutlu görüntüleri inceleyebilir, zoom seçeneğini, multiple kontrast ayarlarını, aralık ve açı ölçüm seçeneklerini kullanabilir ve 2 boyutlu görüntülerde implant konumlarını görebilirsiniz. 

SimPlant® View kullanmak için çeşitli yollar

SimPlant® yazılımı lisansına sahip olmadan da uygulama planını ekranınızda görüntüleyebilirsiniz.
Hasta kendi planlarını eve götürüp rahatlıkla inceleyebilir ve çevresindeki insanlarla paylaşabilir.
Eğer kendi dosyalarınızı yaratmak istiyorsanız, implant planlaması yapın veya SurgiGuide® kılavuzlarından sipariş verin. Diğer bir deyişle SimPlant® Planner’a şimdi ihtiyacınız var.

SuperView modulü SimPlant Pro ve SimPlant Master’da yeni bir modüldür. Tek tıkla 2 boyutlu görüntülerinizi paylaşmanızı kolaylaştırmak için tasarlanmıştır. Ücretsiz olan SimPlant View’ı kullanarak pek çok doktor özel vakalarda (İmplantlar, Ortognotik, ENT, Orto, TMJ vb.) doğru teşhisler koymuşlardır. 

SimPlant®’ın Uyumlu Olduğu Sistemler

Tüm implant markaları
SimPlant® her türlü implant markasıyla çalışmanıza olanak verir. 

Her türlü implant cerrahisi
SimPlant® her türlü implant cerrahi çözümünü sunar: iki aşamalı, tek aşamalı veya Immediate Smile®.

Tüm dental laboratuarlar
İstediğiniz Dental laboratuarı partneriniz olarak seçebilirsiniz, laboratuarın ne tür bir restorasyonu seçtiğinin önemi yoktur. 

Tüm (CB) CT Tomografi Cihazları
SimPlant® tüm tomogrofi cihazlarından gelen DICOM datalarıyla uyumludur. 

Herhangi bir yüzey
SurgiGuide® kılavuzları, kemik yüzeyi dahil her yüzeyi destekleyebilir. 

Planlamanızı herkesle paylaşabileceğiniz ücretsiz yazılım
SimPlant® View ile planlamalarınızı dental laboratuvarlara ve diş hekimlere yollayabilir, ortak çözümler geliştirebilirsiniz. 

SimPlant® OMS
SimPlant® OMS ortognatik cerrahide size çözümler sağlar.

Dental Tarama Protokolü

Dental tarama protokolü, Materialise Dental’in bir çözümü olan implant planlaması yapabilmek ve SurgiGuide® siparişi verebilmek için CT veya cone-beam cihazlarıyla yapılacak tarama verilerine dair klinik prosedürleri tanımlar.

Bu protokol dental tarama isteğiyle birlikte radyoloji departmanlarına iletilir.

Yüksek kaliteli görüntülerle pre-op (ameliyat öncesi) planlama oldukça kolay ve hızlı yapılabilir. Materialise Dental’de, dental tarama görüntüleri ve pre-op (ameliyat öncesi) planlama ile SurgiGuide kılavuzları tasarımı yapılır.

CT cihazı için tarama protokolu DICOM export ayarlarından sağlanabilir. Cone-beam cihazlarında ise bu “dicom’a export” ayarları, ayrı bir "export protokol" olarak bulunur ve özel üretimler için tercih edilebilir.

SimPlant® için Tarama Protokolü

Aşağıdaki tarama protokolleri implantoloji için hazırlanmış protokollerdir.

Dual Scan Guidelines CT [PDF - 114Kb]
Guidelines scan prosthesis [PDF - 335Kb]
Single Scan Guidelines CT [PDF - 332Kb]

Yazılımı İndir

Simplant yazılımının deneme sürümünü kullanmak için bizimle iletişime geçin.

Media

E-Bülten

Yeniliklerden, haberlerden ve duyurulardan ilk önce haberdar olmak için e-mail adresinizi ekleyip grubumuza katılabilirsiniz.

Bizi Takip Edin:

Bize Ulaşın

Adres:
Koza Plaza B Blok No:13
34235 Esenler - İstanbul
Tel:
+(90) 212 438 2802
Fax:
+(90) 212 438 2807
E-Mail:
This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
Website:
www.4cmedikal.com.tr

markerGoogle Maps' de Bizi Bulun

Biz Kimiz

Hızlı Prototipleme ve Otoinşa teknolojilerindeki uzmanlığı ile 2003 yılında kurulan 4C Medikal, Türkiye'nin ilk ve tek biyomedikal firması olarak kurulduğu ilk günden bu yana en iyi ürün ve servis hizmetlerini sunarak müşteri memnuniyetini sağlamayı kendine misyon edinmiştir.