4C MEDİKAL | 3. BOYUTUN İNOVATÖRÜ
enenglish

Editoryal

Concept Laser, gelirlerinde %75 oranında büyüme ile geçirdiği 2014’teki olağanüstü yıldan sonra 2015’in ilk yarısını da %35 oranında bir artışla tamamladı. Yılın tümüne baktığımızda, mükemmel ticari sonuçlar ve sürdürülebilir büyümeyi öngörmekteyiz. Bütün bunlar, çalışanların gelişimi, ar&ge aktiviteleri ve yeni kapasite hususlarında yatırımlarımıza devam etmemize olanak sağlayacaktır.

 

2000 yılında Lichtenfels’te eşim Kerstin ile birlikte Concept Laser’i kurduğumuzda, lazer-eritme makinesi piyasada tamamıyla bilinmeyen bir konsept idi. Lazer kullanılarak metal tozdan 3boyutlu geometri nasıl üretilebilirdi ? Gelecekteki üretimde 3boyutlu baskı ve dijital işleme zinciri ne anlam ifade edecekti? Bu sorulara yanıtımız, yeni endüstriyel sistem teknolojisi oldu.

2001’de Concept Laser, türünün ilk endüstriyel sistemini Frankfurt’taki Euromold’da piyasaya sürdü. 50 onaylanmış patent ve sunulan diğer 100 adet patent başvurumuzla, süregelmekte olan LaserCUSING işleminin geliştirilmesinde görev alan 50 çalışanımız mevcut. Concept Laser, hemen hemen diğer tüm şirketlerden daha ilerde olmak suretiyle metallerle toz yatak-bazlı lazer eritmede lider bir girişimci ve gerçek öncülerden biri olarak yer almaktadır. Dünya çapında kurulu 550’nin üzerinde sistemimizle kendimizden yeterince söz ettirmekteyiz .  “Industry 4.0” teşebbüsünde adeta bir elçi haline gelmiş bulunmaktayız. Dijital işlem zincirimizin yeni-endüstriyel devrimde amiral gemilerinden biri olarak görülüyor olması tesadüf değil. Bütün bunlar, 3boyutlu metal baskıya olan inancımızı güçlendiriyor ve kararlı bir ruhla çalışmaya devam etmemiz hususunda bizleri cesaretlendiriyor.
Basında karşılaştığımız yoğun ilgi; siyasiler ve halktan gelen ziyaretler; aldığımız ödüllerle birlikte yaşadığımız ticari başarı madalyonun yalnızca bir yüzü.

Fakat diğer yüzü de unutmamalıyız. Şu bir gerçek ki; bir şirket yalnızca, kendini adamış çalışanlar ve daha geniş bir insan topluluğunu anlama ve onlara destek verme zorunluluğunu kabul etme gerçeğiyle desteklendiğinde güçlü olabilir. Şirketimizin 15. yıldönümünü ilan eden yaz partimizde, çalışanlarımızın tümüyle biraraya gelme şansını ve böylesine güçlü bir ekibi meydana getiren şeyleri görme imkanı buldum – yeni fikirler yaratma tutkusu, çok yoğun çalışma, yaratıcılık ve gayret – ve tabii ki rahat bir ortamda kutlama…

2015 Yaz Partimizde de göze çarpan şirketiçi pozitif ortam,  insan topluluğumuza gösterdiğimiz alakanın bir parçası; ancak tabii ki bu konu çok daha fazla çeşitlilik arz ediyor. Burada, Lichtenfels’te, yerel halk arasında çok popüler olan sinema festivaline 2015 Yazı’nda sponsor olmaya karar verdik. Yeni nesilleri eğitmekle kalpten kurduğum bağ ve bu hususta kurulan “Concept Academy” bu alanda yer alan daimi çabalarımıza ideal bir platform oluşturmakta. Şuna inanıyorum ki, endüstride genç insanların bize katılmaları ve katmanlı imalattaki olanakları yayabilmeleri adına en iyi iki yol daimi eğitim ve gelişimdir. Bu genç insanların gelecek için gerçek birer potansiyel taşıdıklarına inanıyorum ve  bizler onların gelişimlerini sağlamalı ve desteklemeliyiz.


En iyi dileklerimle,
Frank Herzog
(Kurucu ve CEO, Concept Laser)

E-Bülten

Yeniliklerden, haberlerden ve duyurulardan ilk önce haberdar olmak için e-mail adresinizi ekleyip grubumuza katılabilirsiniz.

Bizi Takip Edin:

Bize Ulaşın

Adres:
Koza Plaza B Blok No:13
34235 Esenler - İstanbul
Tel:
+(90) 212 438 2802
Fax:
+(90) 212 438 2807
E-Mail:
This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
Website:
www.4cmedikal.com.tr

markerGoogle Maps' de Bizi Bulun

Biz Kimiz

Hızlı Prototipleme ve Otoinşa teknolojilerindeki uzmanlığı ile 2003 yılında kurulan 4C Medikal, Türkiye'nin ilk ve tek biyomedikal firması olarak kurulduğu ilk günden bu yana en iyi ürün ve servis hizmetlerini sunarak müşteri memnuniyetini sağlamayı kendine misyon edinmiştir.