4C MEDİKAL | 3. BOYUTUN İNOVATÖRÜ
enenglish

2015 İnovasyon ve Teknoloji Federal Cumhurbaşkanlığı Ödülü’ne Aday

“Industry 4.0” adıyla bilinen yeni-endüstriyel devriminin amiral gemilerinden biri olmamız tesadüf değil. Concept Laser’ın 2015’teki 15. Yıldönümü’nde kurucu ve CEO Frank Herzog “Alman Geleceği Ödülü 2015”ne aday gösterildi.

Bu ödül , Almanya’nın icat merkezi olması adına üstün hizmetler sağlayan endüstri ve bilim dünyasından üreticilere kişisel olarak verilen, Federal Cumhurbaşkanlığı İnovasyon ve Teknoloji Ödülü’dür. Bu adaylıkla beraber Frank Herzog “en iyilerden bir tanesi” ! Frank Herzog: “2014’teki ödüllerden sonra, -Bavaria’daki en iyi 50- ve “Alman Endüstri Buluşları Ödülü 2014”te finale çıkmak benim ve ekibimiz adına büyük bir onurdur; ve zamanda bu, LaserCUSING’in dev potansiyelinin tanınması demek.”

“Sivil Uçak İmalatında 3Boyutlu Baskı – Üretim Devrimi yükseliyor” adlı proje içerdiği İnovasyon ve ekonomik uygulama ile göz doldurdu. Hamburg Airbus Yeni Gelişen Teknolojiler ve Konseptler Şefi Peter Sander, Hamburg Laser Zentrum Nord GmbH CEO’su Prof. Claus Emmelmann ve Lichtenfels Concept Laser GmbH CEO’su Frank Herzog Alman Geleceği Ödülü 2015’e aday oldular.

Proje temelde Airbus A350 XWB panelindeki “bracket” adı verilen katmanlı-imalatla yapılmış titanium parçayı esas alıyor. Bu parça, hafif-malzemeli uçak imalatına önemli bir katkı sağlayan biyonik bir tutma ve bağlama elemanı olarak kabul ediliyor. Bu çapraz-endüstri gelişimi, yapısal uçak parçalarının imalatı ve hafif-malzemeli inşaatın sivil uçaklara uygulanması hususunda devrim yaratmaktadır. Eskiden frezelenmiş alüminyum(Al) olan bu parça artık ağırlığının %30 kadar azaltılmış haliyle 3boyutlu baskılanmaktadır.

E-Bülten

Yeniliklerden, haberlerden ve duyurulardan ilk önce haberdar olmak için e-mail adresinizi ekleyip grubumuza katılabilirsiniz.

Bizi Takip Edin:

Bize Ulaşın

Adres:
Koza Plaza B Blok No:13
34235 Esenler - İstanbul
Tel:
+(90) 212 438 2802
Fax:
+(90) 212 438 2807
E-Mail:
This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
Website:
www.4cmedikal.com.tr

markerGoogle Maps' de Bizi Bulun

Biz Kimiz

Hızlı Prototipleme ve Otoinşa teknolojilerindeki uzmanlığı ile 2003 yılında kurulan 4C Medikal, Türkiye'nin ilk ve tek biyomedikal firması olarak kurulduğu ilk günden bu yana en iyi ürün ve servis hizmetlerini sunarak müşteri memnuniyetini sağlamayı kendine misyon edinmiştir.