4C MEDİKAL | 3. BOYUTUN İNOVATÖRÜ
enenglish

Hakkımızda

4C Medikal, Hızlı Prototipleme ve katmanlı üretim teknolojilerindeki uzmanlığının doğal sonucu olarak 2003 yılında dünyada ve Türkiye'de yeni oluşan ileri mühendislik ve katmanlı üretim uygulamalarını içeren biyomedikal sektöre adım atmıştır. 4C Medikal, ayrı bir şirket olarak 2005 yılında 4C Mühendislik' ten ayrılıp Dental, Medikal ve Biyomedikal alanlarda "Kişiye Özel İleri Mühendislik Uygulamaları"nı yaygınlaştırmak amacıyla Kutsal Tuaç tarafından kurulmuştur.

Kişiye özel implant tasarım ve üretim süreçlerine dair her türlü yazılım ve sistem çözümlerini müşterilerine sunan 4C Medikal, 2003 yılından beri 2000'in üzerinde müşterisiyle Dental, Medikal ve Biyomedikal alanda 5000'i aşan vaka sayısına ulaşmıştır. 4C Medikal, "Kişiye Özel Dental / Medikal vaka çalışmaları", hastaya özel medikal model, her çeşit dental ve ekstra oral cerrahi kılavuz üretimi ve temini, her implanta ve her vakaya uygun cerrahi kılavuz, kişiye özel sertifikalı titanyum veya paslanmaz çelik ''kafa, çene ve yüz'' (kraniyomaksillofasiyal) protezlerin tasarımı ve üretimini yapmaktadır. 4C Medikal, anaplastoloji, ortognatik cerrahi ve konjenital anomali gibi vakaların medikal modellerinin hızlı prototipleme makinaları ile üretimi hizmetini de vermektedir.

4C Medikal, mühendis, akademisyen, araştırmacı, plastik-rekonstrüktif cerrahi, ortopedi, kalp ve damar cerrahisi gibi tıpta ana bilim dallarındaki uzman doktorlara yönelik olarak "Anatomi Mühendisliği" paketi olarak tanımlayabileceğimiz Mimics® Innovation Suite , implant çalışan tüm diş hekimlerine yönelik Bilgisayar Destekli Diş Hekimliğinde tek isim SimPlant® , ortodondistlere ve oral maksillo fasiyal cerrahlara yönelik "ortognatik cerrahi"ye özel tasarlanmış SimPlant® O&O, yine ortodontistler, plastik ve rekonstrüktif cerrahlar ve oral maksillo fasiyal cerrahlardan oluşan multidisipliner ekip çalışmalarına yönelik olarak anaplastoloji, rekonstrüksiyon, karmaşık ve parçalı kırıklar, CMF ameliyatları, kraniyoplasti ile öne çıkan Proplan CMF teşhis ve tedavi planlama yazılımları ile çeşitli alanlardaki tüm müşterilerine hizmet vermektedir. Ayrıca biyomedikal alanda çalışan tüm mühendisler, implant ve tibbi alet üreticileri için sunulan bilgisayar destekli tasarım yazılımları içinde devrimsel bir yaklaşımla öne çıkan 3-matic®, "Tersine Mühendislik"te karşılaşılan sıkıntılı, uzun ve hataya çok açık tasarım yöntemlerinin önüne geçen "İleri Mühendislik Uygulamaları" paketidir, hastanın kendi anatomisi üzerinde, kısaca hastanın görüntüleme datası (CT, MRI) üzerinde tasarım yapabilme imkanını kullanıcılarına sunar. İmplant ya da tibbi alet tasarımını hastaya özel, ileri mühendislik yöntemleri ile yüksek hassasiyette ve hızla tasarlamaya imkan verir.

4C Medikal, ayrıca 3 boyutlu görüntüleme teknikleri arasında önemli yere sahip Aktif StereoFotogrammetri olarak bilinen yöntemle özellikle kroniyosinostozlu ve dudak-damak yarıklı yeni doğanın sıfır radyasyon dozu ile eksiksiz tedavisini sağlayan 3dMD 3 boyutlu Kamera Sistemi ile , Fasiyal, Kraniyal, Torso ve tüm vücut için teşhis ve tedaviye yönelik çözümler sağlamaktadır. Benzerleri arasında yalnızca 3dMD, 1.5 milisaniye gibi rekor sayılabilecek bir sürede hatasız ve hiçbir görüntü kirliliği olmaksızın görüntüleme verebilir. 3dMD, aynı zamanda 4. boyut çekimi ile uygulama yapılan deneğin hareketini de vermektedir. 

4C Medikal biyomedikal alanda geldiği noktada müşterilerinden gelen yoğun talep doğrultusunda, Mikro Tomografi konusunda lider, Scanco Medical microCT, İsviçre ile çalışmaya başlamıştır. Scanco Micro CT uygulamaları ile mikro kemik yapıları, gözenekler, mikro çatlaklar incelenebilmekte ve kemik mineral yoğunluğu ile sanal histoloji, kıkırdak değerlendirilmesi (kıkırdak kalınlığı), dental araştırmalar (çürüklerin, sinir kanallarının, endodontik tedavilerde kanalların kalınlığının, titanyum implantların (Ti-6Al-4V) temas yüzeyinin belirlenmesi ve dişteki çatlakların mikron düzeyinde değerlendirilmesi), tümör araştırmaları, kardiyovasküler araştırmalar (damar tıkanıklığı), hava yolu çalışmaları, biyoloji (hayvanların kemik, kıkırdak ve uzuvlar başta olmak üzere tüm vücut yapılarının mikron düzeyinde in-vitro, in-vivo incelenmesi) paleontoloji çalışmaları ve materyal araştırmaları (malzemelerin çatlaklarının ve gözenekliliğinin mikron düzeyinde değerlendirilmesi) yapılabilmektedir. 4C Medikal'in satışını üstlendiği Scanco mikro CT' leri mükemmel görüntü kalitesi, geniş FOV' u ve diğer mikro CT üreticilerine kıyasla çok daha hızlı olan tarama hızıyla rakiplerini geride bırakmış ve ciddi akademik çalışmalarda sıkça adını duyurmuştur. Mükemmel görüntü kalitesine rağmen düşük radyasyon dozu (< 0.25µSv/h) ile radyasyon güvenliği sağlamaktadır.

Hızlı prototipleme ve katmanlı üretim teknolojilerinin medikal, biyomedikal ve dental alanlarda Türkiye marketindeki görünürlüğünü arttırmayı kendine misyon edinen 4C Medikal, Concept Laser ve 3D Systems gibi dünya devi firmaların Türkiye Distribütörlü'nü yapmaktdır. Laser Cusing patetli üretim teknolojisi ile dental ve medikal alanlarda her türlü implant, protez ve kesi kılavuzu üretimi sağlayan Concept Laser sistemleri, Krom-kobalt, titanyum, paslanmaz çelik, aluminyum, nikel ve altın gibi metal tozlarından katmanlı üretim ile dental kron, köprü, iskelet, subperiostal implant; cerrahi uygulamalarda kullanılmak üzere kraniyomaksillofasiyel, omuz, diz ve kalça implantları, kemik köpükleri üretimi için kullanılmaktadır.

3D System'ın firmasının geliştirdiği, dünyanın en hızlı, en ekonomik ve en küçük 3 Boyutlu yazıcıları ile mühendislerden mimarlara ve biyomedikal uygulamalara kadar uzanan geniş yelpazedeki kullanıcılarına 3 boyutlu modelleme imkânı sağlamaktadır. Bilgisayar Destekli Tasarım (CAD) ve diğer sanal verilerin 3D Systems yazıcılarına aktarılmasıyla renkli veya tek renkli modellerin üretilmesi artık çok hızlı, kolay ve ucuzdur. 3D Systems 3 boyutlu Yazıcı dünyanın en hızlı üç boyutlu yazıcısıdır; diğer sistemlerden 5-10 kat daha hızlıdır. Bunun anlamı modellerinizin çıktısını almanız günlerle değil, saatlerle sınırlıdır. Diğer üç boyutlu sistemlerin aksine aynı anda birden çok model üretebilirsiniz. Bu özellik işlem hacminizi önemli derecede arttırır.

2014 yılında, dünyanın ilk ve tek seramik katmanlı üretim makinası olan Lithoz sistemlerini de ürün gamına ekleyen 4C Medikal, özellikle medikal alan için bir devrim niteliği taşıyan bu teknoloji sayesinde, doğrudan vücut içinde kullanılabilecek seramik esaslı implantların geliştirilmesine yönelik uygulamaları müşterilerine sunmaktadır.

2003'den bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da 4C Medikal, dental, medikal ve biyomedikal mühendisliği alanlarındaki tüm yeniliklere öncülük etmeye devam edecektir.

E-Bülten

Yeniliklerden, haberlerden ve duyurulardan ilk önce haberdar olmak için e-mail adresinizi ekleyip grubumuza katılabilirsiniz.

Bizi Takip Edin:

Bize Ulaşın

Adres:
Koza Plaza B Blok No:13
34235 Esenler - İstanbul
Tel:
+(90) 212 438 2802
Fax:
+(90) 212 438 2807
E-Mail:
This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
Website:
www.4cmedikal.com.tr

markerGoogle Maps' de Bizi Bulun

Biz Kimiz

Hızlı Prototipleme ve Otoinşa teknolojilerindeki uzmanlığı ile 2003 yılında kurulan 4C Medikal, Türkiye'nin ilk ve tek biyomedikal firması olarak kurulduğu ilk günden bu yana en iyi ürün ve servis hizmetlerini sunarak müşteri memnuniyetini sağlamayı kendine misyon edinmiştir.