4C MEDİKAL | 3. BOYUTUN İNOVATÖRÜ
enenglish

Kişiye Özel Metal Altyapı

Concept Laser LaserCUSING® Tekniği ile Dental Metal Alt Yapı Üretimi:

Concept Laser, SLS (Selective Laser Sintering; Seçmeli Lazer Sinterlemesi) tekniğini geliştirerek elde ettiği LaserCUSING® teknolojisi ile yüksek yoğunluklu, üstün mekanik özelliklere sahip parça üretmeyi başarmıştır.

SLS tekniği; toz halindeki inşa hammaddesinin bir tabaka halinde işlem tablasına yayılarak, fiber lazer ışınının yüzeye çarptığı noktalarda oluşan sıcaklıkla toz malzemenin eritilmesi mantığına dayanır. Lazer ışınının yarattığı sıcaklık nedeniyle eriyen toz taneleri temas halinde olduğu diğer toz taneleriyle doğal olarak birleşir ve her katmanda tekrarlanan bu işlem sonrasında parça üretimi tamamlanır. 

Concept Laser LaserCUSING® ile model üretimi, öncelikle bilgisayarda taranmış veya tasarlanmış 3 boyutlu parçaların, makinanın sahip olduğu özel bir program yardımıyla otomatik olarak ve genellikle 20 ila 50 mikrometrelik katmanlara bölünmesi ve makinaya aktarılması ile başlar. Makinada metal tozu kat kat serilir ve her kat serildikten sonra parçanın o kattaki 2 boyutlu görüntüsü lazer yardımıyla serilen toza aktarılır. Bu şekilde tüm katlar üst üste tamamen eritilerek 3 Boyutlu parçalar imal edilir. Kullanılan özel yöntemler ve optimize edilmiş parametreler sayesinde yüzde yüz yoğunluğa sahip olduğundan, üretilen her parçanın mekanik özellikleri, diğer üretim yöntemlerine (döküm, CNC, vs.) göre üstünlük gösterir. 

res 111

 

Uzun Köprülerde Hiçbir Dönme ve Ölçüsel Sapma Olmaksızın Metal Altyapı Üretimi 

Concept Laser ile alt yapı üretiminde Alman Dentaurum Dental Laboratuarının özel olarak ürettiği Remanium Star tozu kullanılmaktadır. Remanium Star tozu bir kobalt-krom (CoCr) alaşımıdır.

Mekanik özelliklerinin detayları yukarıdaki linktedir; ancak aşağıda genel mukavemet özellikleri bulunmaktadır. 

Akma Mukavemeti: 635 MPa (Elastiklik sınırından sonra malzemenin ani olarak uzamaya başladığı tanımlanmış bir miktarda kalıcı deformasyon sağlayan mukavemet değeridir.)

Metal- Seramik sınır mukavemeti (EN ISO 9693 standartlarına göre, 3-Pt.- eğilme testi): 40 Mpa

res 112

E-Bülten

Yeniliklerden, haberlerden ve duyurulardan ilk önce haberdar olmak için e-mail adresinizi ekleyip grubumuza katılabilirsiniz.

Bizi Takip Edin:

Bize Ulaşın

Adres:
Koza Plaza B Blok No:13
34235 Esenler - İstanbul
Tel:
+(90) 212 438 2802
Fax:
+(90) 212 438 2807
E-Mail:
This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
Website:
www.4cmedikal.com.tr

markerGoogle Maps' de Bizi Bulun

Biz Kimiz

Hızlı Prototipleme ve Otoinşa teknolojilerindeki uzmanlığı ile 2003 yılında kurulan 4C Medikal, Türkiye'nin ilk ve tek biyomedikal firması olarak kurulduğu ilk günden bu yana en iyi ürün ve servis hizmetlerini sunarak müşteri memnuniyetini sağlamayı kendine misyon edinmiştir.