4C MEDİKAL | 3. BOYUTUN İNOVATÖRÜ
enenglish

Kişiye Özel Wafet-Splint

Wafer ve splintler, planlamanzla hastanız arasında önemli bir bağlantı sağlar ve ameliyat esnasında uygun çene konumlamasını kolaylaştırır.

Dijital wafer ve splintler 3 boyutlu yazıcılarla üretilebilirler ve bu sayede kolay ve kesin üretim gerçekleştirilir. Doğru bir sanal planlamanın sonucu olarak, bimaksiler durumlar için splintler zaman alan geleneksel yöntemleri kullanmaksızın kolayca üretilebilir. SimPlant OMS’de planladığınız wafer ve splintleri yazılımınızın içinden doğrudan Materialise’a sipariş vererek üretimini yaptırabilirsiniz.

res 127


Kişiye Özel SurgiGuide

surgiguideKliniğin durumu nasıl olursa olsun, implant ameliyatları güvenli ve doğru şartlar altında gerçekleştirilmelidir. Kişiye özel SurgiGuide® frez kılavuzu implant planlamayla uygulaması arasında mükemmel bir uyum sağlar, implantın konumunu garanti eder ve bu da ameliyatın başarısını arttırır. Materialise Dental'in kliniklerin ihtiyacına ve isteklerine uygun ve her senaryo için hazırlanabilen geniş aralıkta sunduğu SurgiGuide® kılavuzların seçimi çok kolaydır ve hedef odaklıdır.

Her implant vakası özel bir yaklaşımla değerlendirilir. Bundan dolayı Materialise Dental sadece farklı SurgiGuide® tiplerini önermez (diş, mukoza ve kemik destekli SurgiGuide® gibi), çeşitli SurgiGuide® çözümleri de sunar (Safe, Universal ve Pilot SurgiGuide®). Zigomatik implant ve kemik erimesi için özel SurgiGuide® tipleri üretmek mümkündür. Seçilen SurgiGuide® tipi ve çözümü ne olursa olsun her vaka için bir çözüm vardır ve estetik mükemmellik düşük maliyet ve zamanında gerçekleştirilmiş olur.

Diş Destekli SurgiGuide®

res 103

 

Diş destekli SurgiGuide®, kısmen dişsiz vakalarda tavsiye edilir ve diş üstüne doğrudan yerleştirilir. Alçı model ya da modelin optik taraması gereklidir. Diş destekli SurgiGuide® minimal invaziv cerrahi için çok uygun bir yöntemdir. Tüm implant planlaması elle yapılmadan önce, kemik kapsamlı bir şekilde değerlendirilir. Frez ve implant yerleştirilirken flap kaldırmaya gerek kalmaz. Mukozanın üzerinden açılan küçük bir delik implantı doğru olarak yerleştirmeye yeterlidir. Kullanıcı Simplant® planlamasıyla ameliyat öncesi diş durumunun alçı modelini Materialise Dental'e göndermek zorundadır. SurgiGuide® tek ve stabil olarak dişin üzerine oturtulur ve sanal implant planlamasının sonucu, gerçek bir cerrahi operasyon olarak en iyi şekilde alınır. CT görüntülerdeki dolgu dişlerin ve braketlerin yansımalarını ortadan kaldırmak için de mükemmel bir yöntemdir.

Mukoza Destekli SurgiGuide®

res 104

 

Mukoza Destekli SurgiGuide® yumuşak doku üzerine uygulanır. Minimal invaziv cerrahi bir yöntem olarak tanımlanabilmekle birlikte tamamen dişsiz vakalara uygundur. Hastanın dental tarama protezi gereklidir. Hastanın CT görüntüsündeki tarama protezi sayesinde, istenilen dişin üzerine implant planlamasının yapılması kolaylaşır. Ameliyat esnasında tasarlanan şekilde tek ve stabil olarak yumuşak doku üzerine yerleştirilir ve freze planlanan konumda kılavuzluk eder. Bu teknik, minimal invaziv cerrahiye öncülük eder.

Kemik Destekli SurgiGuide®

res 105

 

Kemik Destekli SurgiGuide® çene kemiği üzerine yerleştirilir. Kemik görülmek istendiğinde kısmen veya tam dişsiz vakalarda kullanılabilir. Yeterli kemik yüzeyinden destek almak kılavuzu güvenli ve verimli bir şekilde yerleştirmek için şarttır. Ameliyat esnasında mukoperiosteal flebin kemik yüzeyini görebilmek için kaldırılması gerekir. Tasarlanan şekilde tek ve stabil olarak SurgiGuide® kemik yüzeyine yerleştirilir ve planlanan şekilde freze kılavuzluk eder. Ameliyat sırasında kaldırılan flep kemiğin iyi bir şekilde görülmesini sağlamalıdır.

Zigomatik İmplantlar için Kılavuz

Mukoza ve kemik destekli SurgiGuide® Zigoma implantlar gibi özel implantların yerleştirilmesi için de kullanılır. İyi konumlanabilen ve küçük sapma açılı bu implantlar oldukça önemlidir. İmplant uygulamasının en iyi şekilde olabilmesi için SurgiGuide kullanılarak ameliyat öncesi planlama mükemmel bir cerrahi operasyona dönüştürülür. Renkli planlanmış implant modelleri SurgiGuide® ile birlikte teslim edilir. Bu yolla cerrah sadece implant planlamasını kontrol eder, doğrular ve SurgiGuide®'ı uygular.

E-Bülten

Yeniliklerden, haberlerden ve duyurulardan ilk önce haberdar olmak için e-mail adresinizi ekleyip grubumuza katılabilirsiniz.

Bizi Takip Edin:

Bize Ulaşın

Adres:
Koza Plaza B Blok No:13
34235 Esenler - İstanbul
Tel:
+(90) 212 438 2802
Fax:
+(90) 212 438 2807
E-Mail:
This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
Website:
www.4cmedikal.com.tr

markerGoogle Maps' de Bizi Bulun

Biz Kimiz

Hızlı Prototipleme ve Otoinşa teknolojilerindeki uzmanlığı ile 2003 yılında kurulan 4C Medikal, Türkiye'nin ilk ve tek biyomedikal firması olarak kurulduğu ilk günden bu yana en iyi ürün ve servis hizmetlerini sunarak müşteri memnuniyetini sağlamayı kendine misyon edinmiştir.