4C MEDİKAL | 3. BOYUTUN İNOVATÖRÜ
enenglish

Kişiye Özel Ameliyat Planlaması

Cerrahi Simülasyon

MIMICS ile Vakalarınızın Cerrahi Simülasyonu

Mimics Simulation Modülü tıbbi simülasyonlar için açık bir platformdur. Antropometrik analiz şablonlarını kullanarak verinizin detaylı bir analizini yapabilir, osteotomilerinizi ve distraksiyon ameliyatlarınızı planlayabilir veya implant diziminizle ilgili açıklamalarda bulunup canlandırma yapabiliriz.

 

Antropometrik Analiz

Antropometrik analiz yapmak için öncelikle listeden bir şablon seçilir. Uygun noktalar, düzlemler ve/veya ölçümlerin yerlerinin belirlenmesi gerekir. Düzlemler ve ölçümler, noktalar yerleştirildikten sonra otomatik olarak oluşturulurlar. İsteklerinizi karşılayan bir şablon bulamazsanız kendi şablonunuzu yaratabilirsiniz.

Noktalar Listesi

Yeni noktalar oluşturulabilir, kopyalanabilir, düzeltilebilir ve silinebilir. Her noktanın, varsayılan özellikleri 'Edit' fonksiyonuyla yapılan düzeltmelerde veya oluşturulurken ayarlanabilir. Değiştirilebilen özellikler noktanın ismi, rengi ve tanımıdır.
Düzlemler Listesi

İkinci liste bir veya daha fazla analiz düzlemi oluşturmanıza olanak tanır. Bir düzlem tanımlayabilmeniz için önce noktalarınızın tanımlanmış olması gerekir veya daha önce oluşturulmuş düzlemlerinize dayanarak da bu işlem yapılabilir.

Ölçüm Listesi

Şablona bir veya daha fazla ölçüm eklenebilir. Hem uzaklıklar hem de açılar ölçülebilir. İki nokta arası uzaklık ölçülebildiği gibi, bir nokta ile bir düzlem arası uzaklık da ölçülebilir. Ayrıca, 3 nokta ve 2 çizgi (her biri 2 noktadan oluşan) kullanılarak da açılar hesaplanabilir. Ölçümler sadece şablon içerisinde daha önceden belirlenmiş noktalar ya da düzlemler kullanılarak hesaplanabilir.

Cerrahi Prosedür Simülasyonu

Mimics Simülasyon Modülü her çeşit cerrahi simülasyon uygulaması için güçlü bir 3B paket sunar. Osteotomiler ve distraksiyon cerrahileri için çeşitli araçlar ve STL işlemleri bulunmaktadır.

Kesme (Cut)

İki çeşit kesme yöntemi bulunmaktadır: Polyline (çoklu çizgi) Cut ve Polyline Cut with Cutting Plane. Polyline Cut işleminde objeler çoklu düzlem kullanılarak kesilir. Kullanıcı bir çoklu çizgi çizerek çoklu düzlemi oluşturur. Çoklu düzlemin derinliği görüş yönü boyuncadır. İşaretlenen çoklu çizgi seçili objelerle kesişmiyorsa, bu işlemin bir etkisi olmaz. Polyline Cut with Cutting Plane ise serbest formlu kesme aracıdır. Kesi yolunuzu 3B veya 2B olarak çizebilirsiniz. Kesi yolu hem 3B'ta hem de 2B'ta görünür.

Kraniel Protezler için Simülasyon

res 123
Hasar görmemiş tarafa hasarlı bölgenin yansıması verilmesi, implant tasarımı için sağlıklı bölge üzerinde kesilecek bölümün belirlenmesi Aynalanan sağlıklı bölge yansıması ile oluşturulan implant hatları Kesme İşlemi
res 124
Ayrıştırma İşlemi Aynalama İşlemi Yerleştirme İşlemi

Osteotomi Planlaması

Maksillada kesilecek bölümün belirlenmesi

 

res 125
Kesme İşlemi Kesilecek ikinci bölümün oluşturulması Ayrıştırma
res 126
Yerleştirme Parçalar 2 boyutlu görüntülerde mouse oynatılarak hareket ettirilebilir.

Ayırma(Split)

Bu işlem seçili objelerin birbirlerine bağlı olmayan kısımlarını ayırır ve bu ayrılmış kısımlardan yeni birer 3B obje oluşturur. 

Birleştirme(Merge)

Bu işlem seçili ayrı objeleri bir obje haline getirir.

Aynalama(Mirror)

Aynalama fonksiyonu tüm seçili objeleri, belirlenen bir düzlemi (antropometrik analiz veya MedCAD' den elde edilen) ayna olarak kullanarak simetrik olarak kopyalar. Kullanıcı aynalanacak bir ya da daha fazla obje seçebilir.

DistraktörYerleştirme

Veritabanından bir distraktör seçebilir ve bunu daha önce üzerinde kesim işlemi yaptığınız bir 3B objenin üzerine yerleştirebilirsiniz. Hiçbir kesi yolu otomatik olarak oluşturulmadığı ve oluşturulması teklif edilmediği için, distraktörün doğru şekilde yerleşmiş olmasından tamamen kullanıcı sorumludur.

DistraktörileYenidenKonumlandırma

Distraktör ile yeniden konumlandırma işlemini canlandırabilirsiniz. Distraksiyon sonrası hareketin genel bir analizi ekranda görülebilir.

Yeniden Konumlandırma

Objeler taşınabilir veya döndürülebilir. Her iki işlemde de ihtiyaçlarınızı karşılamak için konumlandırma fonksiyonu kullanılabilir. Objelerin bazı işlemlere kapalı olmasını sağlayabilirsiniz. Örneğin, bir eksen etrafında taşınma, bir düzlem etrafında taşınma, bir eksen etrafında döndürme ve bir nokta etrafında döndürme. Tabii ki kısıtlamaları kaldırmak da bir seçenektir. Registration (kayıt) seçeneği, objelerinizi noktalar yardımıyla konumlandırma fırsatı verir. Objeler fare yardımıyla da konumlandırılabilir.

Ek Fonksiyonellik

Yüklenen STL dosyaları Project Management'a (proje yönetimi) eklenir. Proje yönetimindeki STL sekmesinde STL dosyalarını taşımak ve döndürmek için ek butonlar vardır. Ayrıca Nerve Tool (sinir aracı) bulunmakta: 2B'ta çizilen sinirler proje yönetimindeki sinir sekmesine eklenir.

res 186

Simplant OMS ile Ortognatik Ameliyat Planlaması

SimPlant OMS ile, ortognatik ameliyatlarınız için daha doğru ve güvenilir 3D planlama yapıyoruz. 

Güvenilir 3 Boyutlu Analiz

Basit

3 Boyutlu Sefalometri sihirbazı, analiz boyunca görsel ve sesli, sınır işareti yerleştirilmesi için maksimum güvenlikle size rehberlik eder.

3 Boyutlu Sefalometri sihirbazı bazı analizleri otomatik olarak yapabilir. Bu analizler üzerinde değişiklik yapmanızı ve kendi analizinizi oluşturmanızı sağlar.

Tahmin Edilebilir

3 Boyutlu Sefalometrik analizi, hastanızın anatomisini değerlendirmeniz için size veren doğru ve kolay sınır işareti göstergesi ile sizi yönlendirir. Size sert ve yumuşak doku analizi verir.

Sonuç

Fonksiyonlar ile dolu: Ölçüm aletleri, açıklayıcı notlar, çizgi göstergeleri ve plan göstergeleri. Bu fonksiyonlar, sizin dikkatli şekilde analiz etmenizi sağlar.

Hatasız 3 Boyutlu Planlama

Basit

3D planlama modülü, ameliyat simülasyonu için kolay, hızlı ve doğru bir metotla sizi yönlendirir. Osteotomi ve sert doku çakıştırmalarınızda, 3 Boyutlu sefalometrik analizi ve ölçümlerin birleşmesi, size doğru ve kolay tedavi planlaması yapmanız için fırsat verecek.

Tahmin Edilebilir

Sert ve yumuşak doku hareketlerini birleştirebilirsiniz.Yumuşak doku simülasyonu, operasyon öncesi size cerrahi sonucunu gösterir ve yumuşak doku üzerine dijital fotoğraf giydirebilir siniz. Oklüzyonu görebilirsiniz. Yeni görsel artikülatöz, preoperatif veri, postoperatif oklüzyon ve postoperatif yumuşak doku hesaplar ve ameliyat simülasyonu esasında oklüzyon bilgisini canlandırır.

Sonuç

Planlamanalarınız için taranan alçımodellerini birleştirebilirsiniz. Dişlerin dijital model veya alçı modelleri, mevcut hasta anatomisi üzerine koyulabilir, ve okluzal planlamanız doğru bir görüş sağlar.

Simplant ile İmplant Planlaması ve SurgiGuide Hizmeti

Ameliyat planlamanızı kusursuz yapmak istiyorsanız Simplant yazılımı ile hastanızın implant planlamasını yapabilir ve ameliyatınızda kullanmak üzere hastaya uygun SurgiGuide frez kılavuzlarından sipariş verebiliriz.

 res 187

res 188

SimPlant - SurgiGuide bileşkesi size, simüle edilen implantın eni, açısı, rehberdeki derinliği gibi ölçülerle eksiksiz ve hatasız çalışma imkanını verir. SimPlant Platformu içindeki SurgiGuide Sistemi, Materialise'ın keşfi olup; Avrupa Patent Enstitüsü, FDA, CE, ISO 9001-2000 onaylı steriolitografiyöntemiyle her hastaya özel üretilen cerrahi rehber uygulamasıdır. 

Ameliyat esnasında, SurgiGuide çene kemiğine (kemik-destekli rehberler), mükozaya( mükoza destekli rehberler) ya da dişlerin (diş-destekli rehberlerin) üzerine oturtularak uygulanır. 

SurgiGuide, cerrahın planlanan implant yerleşkesine hatasız frezi için kusursuz rehberlik yapar. Böylece cerrah implantlarını frez deliklerine kolaylıkla yerleştirir.

E-Bülten

Yeniliklerden, haberlerden ve duyurulardan ilk önce haberdar olmak için e-mail adresinizi ekleyip grubumuza katılabilirsiniz.

Bizi Takip Edin:

Bize Ulaşın

Adres:
Koza Plaza B Blok No:13
34235 Esenler - İstanbul
Tel:
+(90) 212 438 2802
Fax:
+(90) 212 438 2807
E-Mail:
This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
Website:
www.4cmedikal.com.tr

markerGoogle Maps' de Bizi Bulun

Biz Kimiz

Hızlı Prototipleme ve Otoinşa teknolojilerindeki uzmanlığı ile 2003 yılında kurulan 4C Medikal, Türkiye'nin ilk ve tek biyomedikal firması olarak kurulduğu ilk günden bu yana en iyi ürün ve servis hizmetlerini sunarak müşteri memnuniyetini sağlamayı kendine misyon edinmiştir.