4C MEDİKAL | 3. BOYUTUN İNOVATÖRÜ
enenglish

Kişiye Özel Medikal Model

3D Systems Projet 3 Boyutlu Yazıcıları cerrahların düşük maliyetli 3 Boyutlu modeller üzerinde daha fazla vaka bilgisi edinerek çalışmalar yapabilmeleri, ameliyat sürecinin kısalması, hasta doktor iletişiminin artması ve hasta sonuçlarının gelişmesine katkıda bulunur.

kisiye-ozel-medikal-model-2

Medikal Sektörde Karşılaşılan Önemli Sorun!

Ortopedi ve maksillofasiyel işlemlerde kritik iki faktör, cerrah ve hasta iletişimi ve implant hatlarının hatasız olarak önceden belirlenebilmesidir. Hasta ile sağlıklı iletişim kurabilmek, hastanın bilgilenmesi, tedavisine yönelik daha iyi karar alabilmesinin yanı sıra; yerleştirilecek olan implantın hastaya bire bir uyumunu, hastanın daha hızlı opere edilmesi, daha hızlı iyileşmesi ve sonraki yaşamını daha rahat idame ettirebilmesini sağlayacaktır. 3 Boyutlu fiziki modeller hem cerrahlar hem de cerrahi hastaları için paha biçilmez değerde birer araçtır.

3D Systems ile Medikal Model Çözümleri

Cerrahi müdahale öncesi planlama: Ameliyat öncesi planlama için medikal modeller kullanmak, operasyon süresini kısaltır, ameliyat maliyetlerini düşürür, hastanın sonuçlarını geliştirir, hata payını en aza indirger, hastanın daha hızlı iyileşmesini sağlar.

res 189

 

Doktorlar arasında iletişim: 3D Systems Projet 3 Boyutlu medikal modelleri, hekimler ve cerrahi ekip arasında iletişimin geliştirir; özellikle de multi-disipliner vaka analizlerinin ortaklaşa yürütülmesini kolaylaştırır.

Hastaya kendi vakasını açıklamak için en etkin yöntem: 3D Systems Projet medikal modelleri, hekimin hastasıyla iletişim kapasitesini arttırır; hastanın doktoruna olan güvenini perçinler; cerrahların ameliyat başarısını garantiler.

Tıp Öğrencileri ve Akademisyenler için önemli bir eğitim aracı: 3D Systems Projet medikal modelleri, tıp öğrencileri için önemli bir eğitim aracıdır. Karmaşık 2 Boyutlu görüntüler kolaylıkla 3. Boyuta çevrilir ve 3 Boyutlu elle tutulabilir, üzerinde çalışma yapılabilir nesneler haline gelir. Tıp öğrencilerinin kadavra üzerinde çalıştığı özellikle kemik dokusu için 3 Boyutlu 3D Systems Projet medikal modelleri kullanılarak anatomi çalışmaları yapılabilir. 3 Boyutlu 3D Systems Projet medikal modelleri, tıp eğitiminde maliyet açısından çok etkin bir çözüm olacak, kadavra ihtiyacını bir yere kadar giderecektir.


3 Boyutlu Görüntü oluşturma ve Kişiye Özel Protez Tasarımı :Konusunda dünyada tek isim olan Materialise'ın geliştirdiği MIMICS, (Materialise's Interactive Medical Image Control System ya da İnteraktif Tibbi Görüntü Kontrol Sistemi) ile 2 boyutlu tomografi ve MRI dataları ayrıştırılarak 3 boyutlu görüntüler oluşturulur; bu data, çok esnek bir arayüz ile 3 Boyutlu modellere dönüştürlür. 3D Systems Projet 3 Boyutlu yazıcıları ile Medikal Modelleme hizmetimizden faydalanmak için lütfen bizi arayınız. Medikal Modelinizi Türkiye'nin neresinde olursanız olun en kısa sürede size ulaştırıyoruz.

E-Bülten

Yeniliklerden, haberlerden ve duyurulardan ilk önce haberdar olmak için e-mail adresinizi ekleyip grubumuza katılabilirsiniz.

Bizi Takip Edin:

Bize Ulaşın

Adres:
Koza Plaza B Blok No:13
34235 Esenler - İstanbul
Tel:
+(90) 212 438 2802
Fax:
+(90) 212 438 2807
E-Mail:
This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
Website:
www.4cmedikal.com.tr

markerGoogle Maps' de Bizi Bulun

Biz Kimiz

Hızlı Prototipleme ve Otoinşa teknolojilerindeki uzmanlığı ile 2003 yılında kurulan 4C Medikal, Türkiye'nin ilk ve tek biyomedikal firması olarak kurulduğu ilk günden bu yana en iyi ürün ve servis hizmetlerini sunarak müşteri memnuniyetini sağlamayı kendine misyon edinmiştir.