4C MEDİKAL | 3. BOYUTUN İNOVATÖRÜ
enenglish

Kişiye Özel Protez Tasarımı

4C Medikal, Türkiye Distribütörü olduğu Materialise firmasının CE 93/42, ISO 13485:2003 ve 9001:2008 Medikal Ürün ve Üretim Sertifikalarına sahip Mimics ve 3-matic 3 Boyutlu Görüntü İşleme, Simülasyon ve Medikal Tasarım programları ile hastanın Bilgisayarlı Tomografi verisi kullanılarak, sorunlu bölgeye uygun kişiye özel protez tasarım ve üretim hizmetini sağlamaktadır.

3D Systems Projet 3Boyutlu Yazıcılar ile hastanın sorunlu bölgesinin plastik modeli üretilir. Böylece tasarlanan protezin sorunlu bölgeye olan uyumu test edilir; tasarım geçerli kılınır ve operasyon öncesi hekimin model üzerinde tüm operasyonu planlaması sağlanır. Üretim öncesi prototip model üretilmesi, tasarım hatalarını ve ancak operasyon sırasında fark edilebilecek tüm anatomik yapıların ve kusurların ortaya çıkmasını sağlayarak, olası operasyon risklerini ve hatalı protez üretimi riskini ortadan kaldırmış olur. Hekimin veya tasarımcının, tasarım sırasında gözden kaçırdığı veya tahmin edemeyeceği kusurlar, prototip model sayesinde, üretim ve operasyondan önce belirlenmiş olur.

Ön Cerrahi Planlama Örnekleri

  • Implant hatlarının önceden belirlenmesi (Implant pre-contouring)
  • Vida yörüngesinin belirlenmesi (Screw trajectory)
  • Vida seçimi ve yerleşimi (Screw selection/location)
  • Cerrahi aletlerin seçimi
  • Teknik tatbikat

res 184 1

Kişiye Özel Implant Üretimi:

Concept Laser sistemleri sayesinde kişiye özel implantlar hızlı ve tam uyum için kesin performans gösterecek şekilde üretilir.

Prototip model üzerinde tasarlanan protez doğrulandıktan ve hekimin onayı alındıktan sonra, protez Titanyum (Ti6Al4V-Grade 5), Kobalt- Krom (ASTM F75 CoCr), Paslanmaz Çelik (ASTM 316L) gibi metal malzemeden ISO 13485:2003 standardına uygun olarak, metal tozlarının katman katman serilerek lazer ve elektron ışını ile eritilip, %100 yoğunluklu bir yapı elde edilmesi tekniğine dayanan isteğe göre patentli Laser Cusing teknolojisi ile üretilmektedir. Karmaşık geometrilere sahip olan kişiye özel protezlerin, talaşlı imalat (CNC) veya döküm yöntemi ile üretilmesi oldukça zor ve hatta çoğu vaka için imkansızdır. Ancak 4C Medikal olarak sunduğumuz teknolojik üretim yöntemleri ile istenilen yapının istenilen hassasiyette ve hızlı bir şekilde üretilmesini sağlamaktayız.

kisiye-ozel-protez-tasarimi-2

E-Bülten

Yeniliklerden, haberlerden ve duyurulardan ilk önce haberdar olmak için e-mail adresinizi ekleyip grubumuza katılabilirsiniz.

Bizi Takip Edin:

Bize Ulaşın

Adres:
Koza Plaza B Blok No:13
34235 Esenler - İstanbul
Tel:
+(90) 212 438 2802
Fax:
+(90) 212 438 2807
E-Mail:
This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
Website:
www.4cmedikal.com.tr

markerGoogle Maps' de Bizi Bulun

Biz Kimiz

Hızlı Prototipleme ve Otoinşa teknolojilerindeki uzmanlığı ile 2003 yılında kurulan 4C Medikal, Türkiye'nin ilk ve tek biyomedikal firması olarak kurulduğu ilk günden bu yana en iyi ürün ve servis hizmetlerini sunarak müşteri memnuniyetini sağlamayı kendine misyon edinmiştir.