4C MEDİKAL | 3. BOYUTUN İNOVATÖRÜ
enenglish

4C Grubu İlkleri

3. Boyutun Inovatörleri : 4C Mühendislik ve 4C Medikal

4C Mühendislik, 1998 yılından bugüne Türkiye'de ve Kazakistan'dan Arnavutluk'a, Suudi Arabistan'dan Çek Cumhuriyeti' ne 18 ülkede yaklaşık 450 adet 3D Printer satışı yapmış, dünyada 3D Printer konusuna ilk adım atan ve toplam satış adedi olarak ilk sıralarda yer alan bir firmadır. 

Sistem kurulumu yaptığı firmalar Savunma Sanayi' sinden, Metal Dökum fabrikalarına, Plastik üretim merkezlerinden, Oyuncak fabrikalarına, Medikal Protez üreticilerinden, Kuyumculara, Mimari ofislerden, Yedek Parça üreticilerine ve pek çok eğitim kurumuna kadar çok geniş bir yelpazedir. 

h00

4C Mühendislik, Hızlı Prototipleme, 3 Boyutlu Kuyumculuk, Medikal ve Endüstriyel Tasarım, Tasarım Eğitimi ve 200'ü aşkın müşterisine aynı gün içinde ve kesintisiz olarak sağladığı teknik destek ile kendi alanında en yoğun bilgi ve deneyim birikimine, bunun doğal sonucu olarak da Türkiye'de Hızlı Prototipleme Sistemleri pazarının en büyük payına sahiptir

Makina satışı dışında pek çok kurumla proje bazlı çalışmakta, ve bunun yanında kendi makinalarımızla özellikle savunma sanayine çizim/tasarım ile birlikte prototip metal/plastik parça üretim hizmeti verilmektedir. 

17 yıl içinde Marmara, Mimar Sinan, Boğaziçi, Atatürk, Mersin, 9 Eylül ve Muğla Üniversitelerinde eğitimler verilmiş, bazı projelerine tasarım/ üretim desteği verilmiş, öğrencilerine staj imkanları sağlanmış ve yarışmalara sponsorluk desteği verilmiştir. 

4C Medikal Hızlı Prototipleme ve katmanlı üretim teknolojilerindeki uzmanlığının doğal sonucu olarak 2003 yılında dünyada ve Türkiye'de yeni oluşan ileri mühendislik ve katmanlı üretim uygulamalarını içeren biyomedikal sektöre adım atmıştır. 4C Medikal, ayrı bir şirket olarak 2005 yılında 4C Mühendislik' ten ayrılıp Dental, Medikal ve Biyomedikal alanlarda "Kişiye Özel İleri Mühendislik Uygulamaları"nı yaygınlaştırmak amacıyla kurulmuştur.

Bugün 5000' in üzerinde müşteri ve 7500’den fazla vaka sayısına ulaşmış olan 4C Medikal’in vizyonu, insan yaşam kalitesini artırmaya yönelik inovatif çözümler sunmaktır.

Anatomik diseksiyonların dahi tabu olduğu çağlardan günümüze gelinen süreçte, mühendislik ile tıbbın buluştuğu noktada artık kişiye ve amaca özel, özellikli tasarım ve üretim kavramı eski ve konvansiyonel yöntemlerin önüne geçmektedir.

4C Medikal, dünyada yükselen kişiye ve amaca özel 3 boyutlu tasarım ve 3 boyutlu üretim kavramını Türkiye’de ilk kez tanıtan, alanında tek ve lider firmadır. 4C Medikal’in Türkiye’de ilk kez gerçekleştirdiği plastik malzemeden medikal modelleme yapma kavramı kısa süre içinde Avrupa ve dünyada benimsenen bir iş modeli halini almıştır.

h0

2002' den beri Türkiye' de medikal modelleme bizim işimiz... Global olarak plaster bazlı toz malzeme ile ilk kez medikal modelleme yapan 4C Medikal olmuştur.

h1

Türkiye'nin ilk BiyoMedikal Mühendisliği Şirketi 4C Medikal'in 2004 yılında Anadolu Sağlık Grubu Hastanesi ile yaptığı ilk vaka çalışmalarından: MIMICS yazılımında MRI ve BT çakıştırması ile çalışılan bir "beyin tümörü" vakası idi... Logomuzun yeni yüzünü ilk vakalarımızdan seçtik. 

4C Medikal, mühendis, akademisyen, araştırmacı, plastik-rekonstrüktif cerrahi, ortopedi, kalp ve damar cerrahisi gibi tıpta ana bilim dallarındaki uzman doktorlara yönelik olarak "Anatomi Mühendisliği" alanında teknoloji çözümleri ve hizmetler sunmaktadır. Bu teknolojik çözümler 3 boyutlu medikal sertifikalı metal malzemeden katmanlı üretim teknolojileri, 3 boyutlu medikal bilgisayar destekli tasarım yazılımları ve 3 boyutlu ileri düzey görüntüleme sistemlerini içermektedir.

Bir Başarı Hikayesi : GATA METÜM
Medikal Tasarım ve Üretim Merkezi (METÜM) kavramını Türkiye’de ilk kez oluşturan 4C Medikal, insan yaşam kalitesini yükselten ileri teknoloji ürünleri ve dental, biyomedikal ve medikal sektördeki 13 yıllık deneyiminin getirdiği birikimle GATA METÜM medikal tasarım ve üretim merkezini oluşturarak dünyada dahi benzeri olmayan bir iş modelini ve teknolojik döngüyü ülkemizde başlatmıştır. Kişiye özel protez implant tasarım ve üretiminde GATA METÜM bugün Türkiye’de tek ve dünyada ise sayılı merkezlerden biridir. Dünyada türünün ilk örneği olan GATA Medikal Modelleme Merkezini. Planlama , Kurulum ve Yönetimini ana danışman olarak yüklenmiş ve tamamlamış, şu an benzer 3 proje için çalışmaya devam etmektedir.

h2

Dünyada Bir İlk, Bir Başarı Hikayesi: GATA METÜM, Gülhane Askeri Tıp Akademisi, Medikal Tasarım ve Üretim Merkezi Projesi 4C'nin imza attığı en önemli projedir.

h3

h4

GATA METÜM ile başarı ile gerçekleştirilmiş her biri dünyada ve Türkiye’de ilk niteliğindeki kişiye özel protez vakalarımızdan örnekler

Proje "Kişiye Özel Protezlerde İnovatif Tasarım ve Üretim" yöntemlerini aynı çatı altında birleştirmiş ve dünyada bir ilki gerçekleştirmiştir. Bu çok önemli projenin tedarikçisi ve yürütücüsü 4C Medikal ve 4C Mühendislik'tir; global BiyoMedikal Mühendisliği' nde çok önemli bir adım olan bu merkezin bu vesile ile tanıtımını yapmak istemekteyiz

4C Medikal, tıp ile mühendisliğin buluştuğu noktada insan yaşam kalitesine katma değer sağlayan çözümleri ile liderliğini korumaya devam edecektir.

 

 

E-Bülten

Yeniliklerden, haberlerden ve duyurulardan ilk önce haberdar olmak için e-mail adresinizi ekleyip grubumuza katılabilirsiniz.

Bizi Takip Edin:

Bize Ulaşın

Adres:
Koza Plaza B Blok No:13
34235 Esenler - İstanbul
Tel:
+(90) 212 438 2802
Fax:
+(90) 212 438 2807
E-Mail:
This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
Website:
www.4cmedikal.com.tr

markerGoogle Maps' de Bizi Bulun

Biz Kimiz

Hızlı Prototipleme ve Otoinşa teknolojilerindeki uzmanlığı ile 2003 yılında kurulan 4C Medikal, Türkiye'nin ilk ve tek biyomedikal firması olarak kurulduğu ilk günden bu yana en iyi ürün ve servis hizmetlerini sunarak müşteri memnuniyetini sağlamayı kendine misyon edinmiştir.